rasa autorů: Ori
typ technologie: útočné
seriál: Stargate SG-1
Ačkoliv tuto zbraň postavili lidé z Randského protektorátu na Tegalu, jejími původci jsou Ori. Plány ny stavbu zbraně jim totiž předal Prior výměnou za to, že Ranďané budou Ori uctívat jako bohy. Jelikož zbraň nelze s ostatními technologiemi které mají obyvatelé Tagalu k dispozici vůbec srovnávat, byly plány předávány po částech aby se Ori ujistili že je vše sestavováno jak má být.
Sílu a úroveň zbraně, ačkoliv byla postavena pouze z toho co měli Ranďané k dispozici nebo byli schopni vyrobit a mohla by být mnohem dokonalejší, lze bez problému srovnat například s obrannými satelity stavěnými Antiky v Paegasově galaxii.
Zbraň vystřeluje energetický paprsek neznámé povahy. Je však tak silný, že bez nejmenších problémů pronikl asgardskými štíty kterými byl vybaven Prometheus. Díky tomu že výrobní technologie Ranďanů nebyly dokonalé, nemůže být proud energie kontinuální. Jeden výstřel může trvat nejvýše necelých 3,5 vteřiny, poté se energetické zásobníky vybijí a zdroj energie (opět díky nedokonalé výrobní technologii) není schopen dodávat dostatečné množství energie. Proud energie je tedy přerušen a je nutno počkat několik minut než se zásobníky dobijí.
Zbraň je také vybavena Orijským energetickým štítem - polem podobné povahy jako bylo to, které použili Ori při pokusu o zprovoznění superbrány. Narozdíl od tehdy použitého pole však toto svoji strukturu neposiluje, ale udržuje ji stabilní aby nedošlo k přetížení zdroje energie. Zbraň je zároveň navržena tak, že kolísání energie v zásobnících použivaných pro střelbu neovlivňuje stabilitu štítu.
K detekci cíle používá satelit senzorové pole podobné asgardským senzorovým systémům. Většina maskovacích technologií je tedy proti tomuto systému neúčinná. Zbraň není autonomní, jak by se mohlo zdát. Nemůže fungovat samočinně a k jakékoliv činnosti musí být dán příkaz z pozemního řídícího centra, a to včetně příkazu ke vztyčení štítů v případě že je nablízku nějaký objekt. To ji činí potencionálně zranitelnou v případě, že by se podařilo odstínit komunikaci mezi satelitem a řídícím centrem.